dergi

Deniz Tarkan KARSLI: ‘Büyüme Yolunda Profesyonel Ekip, Güçlü Stok ve Hızlı Teslimat İlkeleri Işığında Daima En iyisi İçin Çalışıyoruz’

Deniz Tarkan KARSLI: ‘Büyüme Yolunda Profesyonel Ekip, Güçlü Stok ve Hızlı Teslimat İlkeleri Işığında Daima En iyisi İçin Çalışıyoruz’

Elektrik Dünyası Dergisi’ne DES Elektrik Genel Müdürü Deniz Tarkan Karslı röportaj verdi. Röportajın tamamı aşağıda verilmiştir.

Firmanız ticari faaliyetlere ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

DES Elektrik kurulduğu 2009 yılından günümüze kadar sektöründe dinamizm, güç ve yenilikçi bir bakış açısı getirmeyi amaçlamıştır. Sahip olduğu sektörel bilgi ve deneyimin ışığında bugüne dek pek çok AVM, konut, rezidans, okul, hastane, havalimanları, otel, spor

kompleksi ve endüstri tesisleri gibi projelerde çözüm ortağı olarak yer almış, bu yapıların alt yapıları, ürün ve donanımları ile satış sonrası DES tek hizmetlerini sağlamıştır. Hızla büyüyen ve şehirleşen Türkiye’nin genişleyen ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gereksinim duyulan stoklu çalışmayı prensip edinerek hızlı hizmet ile elektrik sektörünün müşteri memnuniyeti çıtasını yükseltmiştir. DES Elektrik temsilciliğini yaptığı her biri kendi alanına uzmanlaşmış lider markaların kalitesini sadece yurtta değil, global pazarda da sunmaya devam etmektedir.

 

Bildiğim kadarıyla firmanız sektörümüzün önde gelen üreticilerinin bayiliğini yapıyor. Bize kısaca bayiliklerinizden bahseder misiniz?

2009 yılından bu yana büyüyüp gelişerek 2010 yılında ERSE Bayiliğini, 2016 yılında ise PRYSMIAN A Takımı Bayiliğini alarak pazardaki kaliteli ve stoklu kablo satışını, bulunabilirliği artırarak hizmet verdik. 2016 yılının Ocak ayında PRYSMIAN bayiliğine

başladık. Büyüyerek ve gelişerek geldiğimiz noktada Türkiye Satış ve Marmara Bölge Satış

birinciliklerimiz son 2 yıldır devam etmekte ve biz bu serüvende durmadan yolumuza devam edeceğiz. 2018 yılında PRYSMIAN grubun başlatmış olduğu alt bayi projesine piyasada bulunan 9 farklı Kablo Satış Firması ile işbirliği yaparak, PRYSMIAN kablonun bulunabilirliğine ve pazardaki liderlik serüvenine destek verdik ve destek vermeye devam ediyoruz.

Sattığınız ürünlerle ilgili herhangi bir sorunla karşılaştığınızda üretici firmalardan yeterince destek alıyor musunuz?

PRYSMIAN ve ERSE sektörün en başarılı en kaliteli üretim alanına sahip firmalarından olduğu için herhangi bir sorunla karşılaştığımızda geliştirilebilir hizmet kalitesi ve başarıyla yolumuza devam etmekteyiz. Proje bazlı hizmet verdiğimizden satış sonrası destek hizmetleri hem şirket içi personeli hem de üreticinin personelleri ile ciddi şekilde bir çözüm sağlamayı amaçlamaktadır.

Firmanızın kısa ve uzun vadedeki hedefleriyle ilgili neler söylemek istersiniz?

DES Elektrik olarak sektördeki teknolojik yatırımlara ve hizmet kalitesine yön vererek PRYSMIAN markasını tüm elektrik piyasasına ulaştırmak adına e-ticaret sitemizi kurarak Türkiye’ye ve Dünya’ya kaliteli hizmet ulaşmasını sağlamaktayız. DES Elektrik kaliteyi; doğru ürün, doğru uygulama ve doğru fiyatlandırma ile sunarken sürdürülebilirlik ve sürekliliği de misyon edinmiştir. Hizmet verdiği şirketlere, distribütörlüğünü yaptığı markalara, tüm bu hizmetlerin ulaşacağı topluma ve kendi çalışanlarına verdiği değer ile büyümeyi seçmiştir. Bu büyüme yolunda Profesyonel Ekip, Güçlü Stok ve Hızlı Teslimat ilkeleri ışığında daima en iyisi için çalışıyoruz.

2019 yılı nasıl geçti? 2020 yılından beklentileriniz nelerdir?

2019 yılı, 2018 yılının sektördeki hem finansal hem proje bazlı daralmasıyla devam etti ancak

DES Elektrik olarak bu koşullarda bile başarılı bir yıl geçirdik. 2020 yılında sürdürülebilir başarıyı örnek alarak yatırımlarımıza devam edeceğiz.

E-Ticaret sitesini neden önemsiyorsunuz?

Hem tüketiciler hem de satıcılar için avantajlı olan dijital ortamın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Özellikle firmaların çok daha kısa süre içerisinde daha büyük kitleye ulaşması için en ideal yol olan e ticaretin firmalara sağladığı en büyük avantaj 7/24 ulaşılabilir olmalarıdır. Bu aynı zamanda tüketiciler için de büyük bir faydadır. İstenilen herhangi bir vakit internet üzerindeki sanal mağazada tüketiciler istedikleri gibi gezebilir ve alışveriş yapabilir. Bu nedenle her zaman ulaşılabilir ve sürdürülebilir bir şekilde tedariklerini gerçekleştirebilirler. Bu günümüzde oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Büyüme Yolunda Profesyonel Ekip, Güçlü Stok ve Hızlı Teslimat İlkeleri Işığında Daima En iyisi İçin Çalışıyoruz

bir yorum bırakın